Przejdź do treści

Niemcy przedłużają lockdown do 28 marca

Niemiecki rząd w środę ogłosi oficjalne przedłużenie lockdown’u do 28 marca, jednak tym samym rozluźni dużą część ograniczeń. Taką informację opublikował we wtorek portal Focus Online. W Niemczech mają zostać otwarte m.in. Sklepy ogrodnicze i księgarnie.

Według informacji opublikowanych na portalu Focus Online (który powołuje się na projekt porozumienia między rządem federalnym i premierami krajów związkowych), niemiecki rząd ma rozpocząć luzowanie obostrzeń już 8 marca 2021 roku. Tego dnia zostanie zniesiony również zakaz spotkań z osobami z innych domostw. Spotkania mają być ograniczone do 5 osób.

Nowe zasady

Rozluźnianie obostrzeń rozpocznie się na obszarach, gdzie panuje lepsza sytuacja epidemiczna. Portal Focus Online podaje informacje, że zostana otwarte również księgarnie, kwiaciarnie, sklepy ogrodnicze i szkoły nauki jazdy.

W regionach, w których liczba nowych zakażeń nie przekroczy 35 na 100 000 mieszkańców, będą mogły otworzyć się również:

  • inne sklepy;
  • boiska sportowe;
  • placówki kultury.

Lockdown w Niemczech

Warto wspomnieć, że najnowsze regulacje są tworzone w porozumieniu z tzw. hamulcem bezpieczeństwa, czyli jeśli sytuacja będzie się pogarszała – rząd przywróci dawne zasady.

Angela Merkel – kanclerz Niemiec w środę spotka się z premierami landów, aby omówić kolejne kroki w walce z pandemią.