Przejdź do treści

Na zachodzie Wielkiej Brytanii rozbił się samolot

W czwartek w brytyjskiej Kornwalii doszło do katastrofy samolotu wojskowego Hawk T1 eskadry powietrznej Królewskiej Marynarki Wojennej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ piloci się katapultowali.

W zachodniej części Anglii, a dokładnie w Kornwalii rozbił się samolot wojskowy Hawk T1. Policja podała w czwartek oficjalne informacje.

Jak doszło do wypadku?

W brytyjskich mediach pojawiła się informacja dotycząca pilotów, którzy na czas katapultowali się ze spadającej maszyny.

– Dwóch pilotów zostało zbadanych przez lekarzy po katapultowaniu się z samolotu Hawk 736 eskadry powietrznej Królewskiej Marynarki Wojennej podczas lotu z bazy Culdrose – czytamy w komunikacie służby prasowej resortu.

Sprzeczne informacje związane z katastrofą

Od wczorajszej katastrofy angielskie media doszukują się przyczyn wypadku, jednak dostrzegły, że informacje o poszkodowanych podawane przez policję i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe nieco się od siebie różnią.

Policja hrabstwa Devon i Kornwalii poinformowała, że piloci, którzy się katapultowali, prawdopodobnie trafili do szpitala w ciężkim stanie. Nie ujawniła jednak więcej szczegółów. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przekazało natomiast, że piloci odnieśli delikatne obrażenia, a na miejscu bardzo szybko pojawiły się helikoptery ratunkowe.

Służby nie podały jeszcze przyczyn incydentu, ponieważ w dalszym ciągu trwa śledztwo w tej sprawie.