Malta chce płacić turystom za przyjazd. Można dostać nawet 1000 złotych!

Władze Malty wpadły na pomysł, aby zachęcić turystów do odwiedzania wyspy, mimo pandemii koronawirusa. Ogłosiły, że będą dopłacać każdemu turyście nawet po 200 euro. Jest jednak jeden warunek…

W piątek 9 kwietnia ogłoszono, że od 1 czerwca na Malcie zostanie zniesiona większość restrykcji związanych z pandemią wirusa COVID-19. Od tego dnia turyści będą mogli bez problemu spędzić wakacje na wyspie. Władze, aby wesprzeć branżę turystyczną, postanowiły zachęcić turystów do przyjazdu – atrakcyjnym dofinansowaniem.

Dofinansowanie wakacji na Malcie

Malta dopłaci turystom do ich wakacji, jednak aby uzyskać jakiekolwiek pieniądze, należy zarezerwować swój nocleg bezpośrednio w lokalnym hotelu na co najmniej 3 noce. Wysokość wypłaty dofinansowania może się różnić w zależności od ceny wykupionego hotelu/ noclegu.

Jest jednak jeszcze jeden haczyk… Władze Malty ograniczyły również liczbę turystów, którzy będą mogli skorzystać z tego atrakcyjnego programu wsparcia. Budżet tej kampanii wynosi 3,5 miliona euro i jest dzielony na Maltańską Organizację Turystyczną oraz same hotele. Na dzień dzisiejszy Malta ma najwyższy wskaźnik zaszczepialności w Europie. Władzom udało się podać minimum jedną dawkę szczepionki ponad 42% społeczeństwa.

Decyzja władz o akcji dofinansowań wakacji wynika z tego, że gospodarka wyspy jest w bardzo dużym stopniu zależna od turystyki. Wzmożone działania mają pomóc w powrocie do normalności.