Przejdź do treści

Majaland – powstaje nowa atrakcja turystyczna w Gdańsku

W dzielnicy Osowa w Gdańsku powstanie wart 20 milionów euro park rozrywki. Majaland będzie odpowiednikiem Disneylandu, ale z bohaterami europejskich bajek. Motywem przewodnim zostanie Pszczółka Maja.

Niebawem rusza budowa

Pozwolenie na budowę zostało już wydane. Prace mają ruszyć we wrześniu 2021 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma CFE Polska.

Majaland będzie zlokalizowany w dzielnicy Gdańska Osowa, tuż przy obwodnicy Trójmiasta i na wysokości węzła drogowego Owczarnia. Datę otwarcia atrakcji przewiduje się na okolice Wielkanocy w 2023 roku.

Nie będzie to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Jeden Majaland istnieje już od 2018 roku w Kownatach w województwie lubuskim. Został on doceniony m.in. przez European Star Award i zapowiedziano już prace dwukrotnego powiększenia tego obiektu.

Majalandy mają powstać jeszcze w Katowicach i Warszawie. Budowa parku w Góraszce pod Warszawą rozpoczęła już pod koniec 2020 roku.

Atrakcje w gdańskim parku rozrywki

W Komunikacie Referatu Prasowego UMG znalazły się informacje na temat planowanych atrakcji nowego parku rozrywki. W gdańskim Majalandzie pojawią się m.in.: plac zabaw Pszczółki Mai, samochodziki, zjeżdżalnia „super ślizg”, łodzie wikingów, farma Heidi, las zabaw, karuzele, wodny plac zabaw czy rollercoaster Wikingów.

Na terenie parku nie zabraknie także stref gastronomicznych i handlowych, w których będzie można nabyć pamiątki związane z Pszczółką Mają i nie tylko. Majaland będzie idealnym miejscem do spędzenia czasu z całą rodziną.