Luksusowy rejs sterowcem na Biegun Północny

Luksusowy rejs sterowcem na Biegun Północny. Rusza sprzedaż biletów na 2023 r.

Szwedzki pilot Carl-Osca Lawaczeck chce wykorzystać sterowiec Airlander do luksusowych wypraw po Biegunie Północnym. Zgodnie z planem pierwszy lot ma się odbyć w 2023 lub 2024 roku. Rozpoczęła się już sprzedaż biletów. Dowiedz się ile kosztują i poznaj szczegóły wyprawy!

Carl-Osca Lawaczeck utworzył start-up o nazwie OceanSky Cruises, który ma dostarczyć ludziom emocji i przede wszystkim zapewnić bezpieczne podróże sterowcem z wykorzystaniem współczesnych technologii.

Niezwykły lot nad Biegunem Północnym

Luksusowy sterowiec Airlander ma pomieścić 16 pasażerów. Zostaną oni zakwaterowani w ośmiu przestronnych kabinach, które swoim wyglądem przypominają hotel. Załoga sterowca będzie się składać z 7 osób, w tym szef kuchni.

Rejs będzie trwał 36 godzin, obejmując tym samym sześciogodzinny postój na Biegunie Północnym. Goście będą mogli zejść z maszyny i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, prosto z czapy lodowca.

„Wizją OceanSky jest zrównoważone lotnictwo” – mówi Carl-Osca Lawaczeck, dlatego sterowiec będzie napędzany hybrydowo, wykorzystując biopaliwo oraz napęd całkowicie elektryczny.

Firma przewiduje zwiększenie floty do ponad 100 sterowców w ciągu 10 lat.

Rejs sterowcem nie dla wszystkich?

Bilety na wycieczkę sterowcem nad Biegunem Północnym są już w sprzedaży. Ich cena wynosi 232 tysiące 845 dolarów za kabinę dwuosobową.