Przejdź do treści

Loty z Wielkiej Brytanii znów są możliwe! Pozostał obowiązek kwarantanny

Od 5 stycznia zawieszono wszystkie samoloty kursujące do Polski z Wielkiej Brytanii. Było to spowodowane najnowszą mutacja koronawirusa, która została odkryta u Brytyjczyków. Zakaz już wygasł i rząd na ten moment nie ma zamiaru go przedłużać. Pozostał jednak 10-dniowy obowiązek kwarantanny.

W czwartek 14 stycznia 2021 przestał obowiązywać zakaz lądowań w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Pełnomocnik rządowy do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego – Marcin Horała poinformował na swoim Twitterze, że rząd na ten moment nie planuje przedłużać zakazu i nie prowadzi prac nad rozporządzeniem o zakazie lotów na nowy okres.

Osoby przylatujące z Wielkiej Brytanii niezmiennie obowiązywać będzie jednak 10-dniowa kwarantanna.

Przypominamy, że zakaz lądowań samolotów z Wielkiej Brytanii obowiązywał od 5 stycznia 2021 roku. Był decyzją rządu w sprawie zmniejszenia rozprzestrzeniania się nowej mutacji koronawirusa, którą odkryto pod koniec roku 2020 w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania będzie wymagać negatywnego testu na COVID-19

Zmiany wprowadza również Wielka Brytania, zaostrzając nieco przepisy dotyczące wjazdu do kraju. Od 18 stycznia przy wjeździe do kraju wymagany będzie negatywny wynik na koronawirusa, który został wykonany nie później niż 72 godziny przed wyjazdem.

Brak pokazania zaświadczenia i wyniku testu będzie grozić mandatem o wysokości nawet 500 funtów!