Loty z Wielkiej Brytanii zawieszone w związku z najnowszą odmianą koronawirusa

14 grudnia brytyjski minister zdrowia poinformował o najnowszym szczepie koronawirusa, którego tempo rozwoju jest większe niż dotychczas o nawet 70%. Wczoraj wstrzymano loty z Wielkiej Brytanii do Polski. Co z innymi krajami?

Optymizm związany z masowymi szczepieniami zniknął. Brytyjczycy wprowadzają nowe obostrzenia, które są związane z nowo wykrytym szczepek koronawirusa o 22 zmianach. Wczoraj w nocy polski rząd poinformował o tymczasowym wstrzymaniu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Podobne zakazy wydały wcześniej inne państwa europejskie.

„Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa” – pisze Piotr Müller na swoim Twitterze.

Od poniedziałku sanepid ma rozpocząć testy każdej osoby, która w ostatnim czasie przyleciała z Wielkiej Brytanii. Zakażenia nowym wariantem koronawirusa wykryto już w południowo-wschodniej Anglii, Danii, Holandii i Australii

Europa wstrzymuje połączenia z Wielką Brytanią

Wirus rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie, jednak na ten moment nie wydaje się, żeby powodował poważniejszy przebieg choroby. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) informuje o kilku zakażeniach w Danii, Holandii i Australii, dlatego apeluje o wzmożoną.

O wstrzymaniu lotów do Wielkiej Brytanii poinformowały w niedzielę Holandia i Belgia, a także Włochy oraz Austria. Niemcy nadal rozważają wprowadzenie ograniczeń, natomiast Hiszpania wzywa do ogólnoeuropejskich działań.