Przejdź do treści

Lotnisko w Gdańsku: Awionetka uderzyła w samolot. To już trzecia kolizja w tym roku

Wczoraj około godziny 12 na gdańskim lotnisku doszło do kolizji awionetki z samolotem cargo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane. Wypadek nie wpłyną na prawidłowe funkcjonowanie lotniska.

Na lotnisku w Gdańsku doszło do niegroźnego zderzenia awionetki z samolotem transportowym. Władze lotniska nie znają jeszcze przyczyny zdarzenia. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a kolizja w żaden sposób nie utrudniła działania reszty lotniska.

Wypadek na lotnisku w Gdańsku

Do kolizji doszło wczoraj około południa. Z opinii anonimowych świadków wynika, że awionetka po prostu stoczyła się na samolot transportowy.

Przyczyny zdarzenia wciąż są wyjaśniane.

To nie był pierwszy wypadek

Okazuje się, że nie jest to pierwszy taki przypadek. W tym roku zdarzyły się również dwa inne wypadki. W lutym na gdańskiej płycie lotniskowej – samolot WizzAir zderzył się z jednym z samochodów technicznych. Do kolizji doszło w trakcie operacji wypychania samolotu. W akcji musiała zainterweniować Lotniskowa Straż Pożarna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Uszkodzenia maszyny nie były poważne.

Do kolejnej kolizji doszło 7 stycznia w trakcie obsługi technicznej samolotu, który miał lecieć do Sztokholmu. Wodniarka zahaczyła o podwozie maszyny.