Linie lotnicze umożliwiają pasażerom podróż bez maski

Znane na całym świecie linie lotnicze – American Airlines, umożliwiają swoim pasażerom podróżowanie bez maseczki ochronnej, jeśli mają zaświadczenie od lekarza lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Amerykańskie linie lotnicze American Airlines postanowiły zaktualizować swoje zasady, dotyczące stosowania maseczek ochronnych na pokładzie ich samolotów. Nowe reguły powstały, aby dostosować się do najnowszych wytycznych federalnych. Nowe rozporządzenie umożliwia podróżowanie bez maski, pod warunkiem, że pasażer posiada odpowiednie zaświadczenie od lekarza lub negatywny wynik testu PCR.

Osoby, które posiadają specjalne zaświadczenie o tym, że nie mogą stosować maseczek ochronnych, będą musiały poinformować o tym i poprosić o zezwolenie zespół pomocy specjalnej linii lotniczej na co najmniej 72 godziny przed wylotem. Wszelkie zwolnienia będą wymagały dokładnej dokumentacji od lekarza oraz dowodu na brak obecności koronawirusa w organizmie. Test PCR powinien być wykonany w ciągu trzech dni przed wylotem.

Eksperci zastanawiają się, czy inni pasażerowie nie będą zaniepokojeni, gdy zobaczą obok siebie osobę bez maseczki. Może okazać się, że nowe zasady spowodują zamieszanie i możliwe konflikty między pasażerami.

Linie lotnicze American Airlines poinformowały również, że przestają akceptować bandany i chustki na szyję, jako maski ochronne. Warto mieć to na uwadze, wybierając się w podróż.