Przejdź do treści
Laax

Laax – na narty do Szwajcarii – dowiedz się, co na Ciebie czeka w tym narciarskim kurorcie!

Szwajcaria – stoki, z których chętnie korzysta m.in. Madonna, a dawniej spotkać można było tam księżną Dianę czy Maurizio Gucciego. Jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich w tym kraju jest Laax. Setki kilometrów tras dla osób na różnych poziomach zaawansowania, nowoczesne wyciągi i idealna pogoda – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Przekonaj się, ile kosztuje pobyt w Laax i co możesz tam robić.

Laax – kilka słów o regionie

Laax to jeden z najpopularniejszych regionów w Szwajcarii, słynących ze sportów zimowych. Jest niewielką wioską, a także gminą położoną w kantonie Gryzonia. W skład całego regionu wchodzą trzy miejscowości – Laax, Films i Falera. Można tam korzystać ze stoków Alp Glarneńskich. Liczne trasy odnajdą dla siebie nie tylko narciarze, ale i miłośnicy kolarstwa górskiego czy pieszych wędrówek. Poza możliwością uprawiania sportów Laax oferuje także bogatą bazę hotelową, restauracyjną oraz SPA. Ze względu na renomę i sławę wśród turystów niemal z całego świata, pobyt w Laax może okazać się dość kosztowny.

Laax szwajcaria

Laax ski – jakie stoki i trasy oferuje szwajcarski kurort?

Wszystkie trasy narciarskie w Laax mają łącznie 224 km długości, a najdłuższa wynosi aż 11 km. Wśród różnorodnych stoków odpowiednie dla siebie znajdą zarówno profesjonaliści, jak i początkujący. Wyciągi, które działają na terenie Laax to wysokiej jakości, nowoczesne urządzenia, wyprodukowane m.in. przez Porshe. Łącznie wszystkich wyciągów jest około 30.

Wśród tras narciarskich w regionie Laax znajdują się zielone, niebieskie, czerwone i czarne. Mapę wszystkich możesz zobaczyć tutaj. Jak widać, nie tylko zaawansowani narciarze mogą korzystać z najwyższych szczytów tamtej części Alp. Na samych szczytach znajdują się też trasy niebieskie, idealne dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem. Zlokalizowane na wysokości nawet do 3000 m n.p.m. zapewniają wspaniałe widoki i wrażenia. Laax to nie tylko narty w Szwajcarii, ale też możliwość korzystania z innych zimowych atrakcji, m.in. w kilku znajdujących się tam snowparkach.

Ceny karnetów w Laax

Szwajcarski kurort Laax jest dobrze znany wśród miłośników sportów zimowych. Na jego popularność wpływają nie tylko idealne warunki terenowe i pogodowe, ale też nowoczesne sprzęty, dobre restauracje i cała infrastruktura. To wszystko powoduje, że ceny w Szwajcarii na stokach są dość wysokie. Bilety na stok kosztują zwykle kilkadziesiąt franków szwajcarskich, ale wartości te różnią się w zależności od dnia. Dokładne ceny na poszczególne terminy można sprawdzić na oficjalnej stronie.

Koszt wstępu za osobę dorosłą kosztuje średnio około 70 franków, co w przeliczeniu na złotówki daje około 300 złotych. Bilety dla dzieci, nastolatków i seniorów są nieco tańsze. Bilety do snowparków wahają się w okolicach 50 franków. Zjazdy na sankach to zwykle koszt od 20 do 40 franków. Za cały dzień górskich wędrówek na szlakach trzeba zapłacić około 40 franków. Poza karnetami wstępu wysokie koszty generują także tamtejsze restauracje. Jedzenie i picie na stoku nie należy do najtańszych przyjemności, ale mimo tego w lokalach znajduje się mnóstwo turystów.

Laax stoki

Laax dla kolarzy

Szwajcaria – narty to pierwsze skojarzenie z tym alpejskim krajem, jednak nie tylko pasjonaci sportów zimowych odnajdą się w Laax. Łączna długość tras rowerowych to 330 km. Są one przeznaczone dla wszystkich kolarzy – zarówno tych z rowerem górskim, jak i miłośników enduro. To miejsce, w którym odbędziesz samotną przygodę oraz udasz się na wycieczki z rodziną. Mapę tras dla osób o różnym stopniu zaawansowania możesz zobaczyć tutaj. Poza nimi na terenie Laax znajdziesz też stacje do ładowania rowerów elektrycznych, hotele przystosowane do rowerzystów czy restauracje. Ten region to istny raj dla miłośników kolarstwa. Można tam uczestniczyć w obozach rowerowych, a ci, którzy nie mają własnego sprzętu – bez problemu mogą skorzystać z wypożyczalni.

Ceny w Szwajcarii – jak się przygotować do wyjazdu?

Laax Szwajcaria to dość drogi region turystyczny, ale dla miłośników sportów zimowych to jedno z najlepszych miejsc, jakie mogliby sobie wymarzyć. Przed wyjazdem trzeba przede wszystkim obliczyć, przez ile dni będzie się korzystać ze stoku i kupić wejściówki, które stanowią dużą część kosztów całego wyjazdu. Jeśli nie masz własnego sprzętu, koniecznie sprawdź ceny tamtejszych wypożyczalni. Ceny za dobę hotelową w ośrodkach w pobliżu stoków wynoszą minimum kilkaset złotych za dwie osoby, a znaczna większość z nich oscyluje w granicach 1000 złotych. Za apartamenty dla kilku osób trzeba zapłacić nawet około 3000 złotych za noc. By zaoszczędzić na jedzeniu, warto zabrać ze sobą chociaż część posiłków i przekąsek.

Narty w Szwajcarii to całkiem spory wydatek, ale na rozwijaniu swoich pasji trudno jest oszczędzać. Laax oferuje wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa, kolarstwa oraz pieszych wędrówek w niezwykłych okolicznościach natury. W połączeniu z nowoczesnymi wyciągami tworzy to idealne miejsce na zimowy (i nie tylko) wypad z rodziną czy przyjaciółmi. Sprawdź, jak wiele oferują ośrodki narciarskie Szwajcaria!

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner lub Momondo. To dwie bardzo przydatne wyszukiwarki, ponieważ przeszukują strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.