Koronawirus i Francja zaostrzająca przepisy

Szalejąca pandemia i pojawienie się nowego wariantu wirusa Delta przyczyną dużych obostrzeń we Francji. Szczepienie albo brak dostępu do życia społeczno-kulturalnego? Sprawdź, co musisz zrobić, aby móc normalnie funkcjonować we Francji.

Bez czego nie wjedziesz do Francji?

Wybierając się do Francji, należy mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR albo antygenowego wykonanego do 72 godzin przed podróżą lub zaświadczenie o szczepieniu (siedem dni od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca lub po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców, czy też cztery tygodnie w przypadku szczepionki Janssen). Jeśli nie jest się zaszczepionym, to uznawane jest również zaświadczenie o przebyciu choroby w okresie od 6 miesięcy do 11 dni przed przyjazdem. Natomiast od 1 lipca honorowane będą paszporty sanitarne.

Zakazy wstępu dla niezaszczepionych

Od 21 lipca bez paszportu sanitarnego nie będzie można wejść do miejsc rozrywki przyjmujących ponad 50 osób. Natomiast od sierpnia ten obowiązek będzie obowiązywał we wszystkich miejscach niezależnie od ilości osób. Obostrzenia dotyczą m.in. kawiarni, restauracji, muzeów czy centrów handlowych. Te zmiany mają na celu zachęcenie obywateli do szczepienia, co przyczyni się do zahamowania rozwoju pandemii.