Przejdź do treści

Koronapaszporty w Hiszpanii. Podano przybliżoną datę ich wprowadzenia

Hiszpania spodziewa się, że unijne władze zgodzą się na wprowadzenie koronapaszportów, dla osób z zaświadczeniem o przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciw koronawirusowi. Przewidywania gabinetu Pedra Sancheza informują, że takie dokumenty byłyby wydawane już od maja tego roku, poprawiając sytuację swobodnego poruszania się po Unii Europejskiej.

Hiszpania chce jako pierwszy kraj w Europie wprowadzić w życie paszporty zdrowia. Mają one ułatwić podróżowanie osobom zaszczepionym na Covid-19.

Certyfikat zdrowia UE

Unia Europejska ma opracować jednolity certyfikat zdrowia, który ma na celu wesprzeć turystykę. Byłoby to duże ułatwienie dla osób zaszczepionych już przeciwko wirusowi COVID-19, ponieważ nie musieliby spełniać dodatkowych warunków, takich jak kwarantanna, czy testy. Już 17 marca Komisja Europejska ma przedstawić szczegóły tego projektu.

Pilotażowy koronapaszport

Maria Reyes Maroto – czyli hiszpańska minister przemysłu, handlu i turystyki ogłosiła, że kraj ma wprowadzić pilotażowo koronapaszporty.

Na ten moment nie ma zbyt wielu informacji na temat tego przedsięwzięcia, jednak wejście w życie certyfikatów zdrowia jest prognozowane na 19 maja. Jest to data Targów Fitur, czyli imprezy wystawienniczej w Madrycie, która jest adresowana dla całej branży turystycznej.

Dowiadujemy się również, że gabinetowi Sancheza zależy na jak najszybszym odblokowaniu turystyki, stanowiącej kluczowy sektor hiszpańskiej gospodarki.