Korki na szlakach górskich w Pieninach. Turyści tłumnie odwiedzają region nawet po wakacjach

Słoneczna pogoda przyciągnęła w góry tłumy turystów. W zeszły weekend w Pieninach trzeba było stać nawet w kilkugodzinnych kolejkach. Tłoczno jest także w schroniskach i na parkingach. Sprawdź!

Ciepła pogoda zachęciła do wyjścia na szlaki górskie mnóstwo osób, a na popularnych ścieżkach utworzyły się długie, turystyczne zatory.

Kilkugodzinne kolejki na szlaku z Krościenka na Trzy Korony

Tegoroczna końcówka września jest wyjątkowo słoneczna. Zachęceni wysokimi temperaturami turyści tłumnie wybrali się w zeszły weekend na szlaki górskie. Jak wynika z relacji zamieszczanych na grupach przez miłośników wycieczek w polskie góry – w zeszłą sobotę w Pieninach było bardzo tłoczno.

Na trasie z Krościenka na Trzy Korony utworzył się zator. Szczególnie zatłoczony był etap szlaku na Zamek Pieniny, gdzie turyści mieli czekać w nawet 3-godzinnej kolejce. Tłoczno jest także w schroniskach i na parkingach przy szlakach turystycznych, gdzie na weekend ciężko o wolne miejsce parkingowe. Jak relacjonują osoby, które polskie góry odwiedzają co roku – pod koniec września zazwyczaj szlaki nie są już tak tłumnie odwiedzane.

Jaki będzie październik?

Według prognoz pogody pierwszy weekend października również ma być słoneczny i stosunkowo ciepły. Można się więc spodziewać wielu turystów na szlakach górskich w całej Polsce.