Kontrowersyjne zalecenia dla personelu chińskich linii lotniczych

Chiński regulator lotnictwa przedstawił zalecenia dla personelu chińskich linii lotniczych, w trakcie lotów czarterowych do rejonów o podwyższonym ryzyku zarażenia wirusem COVID-19. Chodzi o noszenie jednorazowych pieluch, aby unikać z korzystania pokładowej łazienki. Takie działania mają na celu zmniejszenie ryzyka infekcji koronawirusem.

Urząd Lotnictwa Cywilnego potwierdził zalecenie, które dotyczy wyłącznie lotów czarterowych do i z krajów, w których liczba zakażeń koronawirusem przekracza 500 na każdy milion osób. Zalecenie zostało spisane na liście wytycznych dla chińskich linii lotniczych. Porady dotyczące noszenia pieluch przez personel pokładowy zostały zawarte w części, która została poświęcona środkom ochrony osobistej. Zostały w niej zawarte również wytyczne o noszeniu maseczek, dwuwarstwowych rękawic gumowych, gogli i jednorazowej odzieży ochronnej.

Według chińskich urzędników, pomysł z pieluchami dla personelu jest najlepszym rozwiązaniem na ominięcie ryzyka infekcji wirusem COVID-19. Pieluchy pozwolą ograniczyć korzystanie z toalety i tym samym zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Dokument CAAC, czyli Chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego mówi, że im mniej kontaktu z jakimikolwiek powierzchniami, tym lepiej dla personelu. Ciekawe jest to, że nowe wytyczne mają dotyczyć wyłącznie stewardes i stewardów. Nie ma żadnej informacji o pilotach.

Warto podkreślić, że spisane w dokumencie wytyczne, są wyłącznie zaleceniami, dlatego nie wiadomo, jak przełożą się na rzeczywistość.