Search The Query
Search

Kołobrzeg – atrakcje zachodniopomorskiego miasta!

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z najczęściej wybieranych celów podróży na wakacje z dziećmi. Zachęca do siebie licznymi atrakcjami skierowanymi do każdej grupy wiekowej oraz osób zainteresowanych bardziej lub mniej aktywnym zwiedzaniem. Wiele tras rowerowych i pieszych zaangażuje całe rodziny do dynamicznego ruchu w towarzystwie atrakcyjnych krajobrazów. Daj się zaprosić na spacer po najciekawszych atrakcjach Kołobrzegu!

Kołobrzeg atrakcje – TOP 5 miejsc!

Niewiele osób wie, jak znaczącą częścią pomorskiego miasta są atrakcje. Kołobrzeg znajduje się w północnozachodniej Polsce nad Morzem Bałtyckim w okolicach rzeki Parsęty i jest jednym z najczęściej wybieranych celów podróży rodzin z dziećmi. Jako jedno z najstarszych miast Pomorza jego historia sięga VIII wieku, a dziś szczyci się mianem Smart City – miasta pełnego innowacji. Przyciągające atrakcje można spotkać na każdym kroku.

Molo w Kołobrzegu

Historia kołobrzeskiego molo sięga aż 1881 roku. Wybudowana w tamtych czasach konstrukcja była drewniana i mierzyła nieco ponad 100 metrów. Na końcu molo znajdującego się nieopodal rozpoznawalnego sanatorium Strandschloß istniała niewielka przystań dla żaglowców. Kultowy budynek, jak i samo molo zostały zniszczone podczas II wojny światowej.

Konstrukcja znana dziś została wybudowana w latach 70 XX wieku, a oficjalne otwarcie dla zwiedzających miało miejsce 19 czerwca 1971 roku. Konstrukcja jest znacznie trwalsza i dłuższa niż ta pierwotna. Całość mierzy 220 metrów deptaka z żelbetonu na poziomie 4,5 metra nad poziomem morza, a wszystko znajduje się nieopodal sanatorium Bałtyk i jest przedłużeniem ulicy Mickiewicza. Warto pamiętać o tym, że w sezonie od czerwca do września wejście na molo jest płatne. Bilet ulgowy można kupić już za 3 złote, normalny zaś za 6 złotych.

Molo w kołobrzegu

Bindaż grabowy w Kołobrzegu

Bindaże inaczej nazywane chłodnikami lub kolebkami cechują się ułożeniem w kształcie łuku przeplatanych gałęzi drzew, lub pnącz. W Kołobrzegu przez taki bindaż można przejść przy ulicy Towarowej – jest on wykonany z gałęzi grabu pospolitego. Aleja grabowa mierzy blisko 130 metrów długości i znajduje się w tym miejscu od XIX wieku! Konstrukcja została oznaczona mianem pomnika przyrody.

Latarnia morska Kołobrzeg

Latarnia w Kołobrzegu jest znaną i uwielbianą przez tysiące osób Pomorską atrakcją. Mierzy ona 26 metrów, a światło z niej po raz pierwszy oświetliło drogę statkom w 1666 roku. Działania wojenne okupantów doprowadziły do poważnego zniszczenia budynku latarni, jednak została ona odbudowana w 1945 roku.

Zwiedzanie odbywa się w trzech językach, a ceny biletów zaczynają się już od 8 złotych. Latarnia otwarta jest przez cały rok od godziny 10:00 do 17:00, a w okresie wakacyjnym przypadającym na lipiec i sierpień, drzwi latarni zamykane są o zachodzie słońca.

W podziemiach znajduje się Muzeum Minerałów, gdzie dostępne do obejrzenia są unikatowe kamienie odnalezione na całym świecie. Na miejscu można również kupić pamiątki i niewielkie minerały. Za bilet ulgowy zapłacimy 10 złotych, a normalny 15 złotych. Turyści, którzy wchodzą na Latarnię z grupą zorganizowaną lub płynęli jednym z wymienionych na stronie statków, mają wstęp za darmo.

Kołobrzeg latarnia

Wieża ciśnień i Browar Colberg w Kołobrzegu

Wieża ciśnień jest wyjątkowo ciekawą atrakcją z wielu względów. Na parterze budowli znajduje się piętro gastronomiczne otwarte w 2015 roku i podzielone na restaurację oraz kultowy Browar Colberg. Przez wiele lat wieża ciśnień pompowała wodę z pobliskiej rzeki Parsęty i dostarczała ją do sąsiednich kamienic. Sam zbiornik wodny ma pojemność 720 m³ i wciąż znajduje się na samej górze konstrukcji.

Fabryka piwa swoimi działaniami mocno nawiązuje do długoletnich tradycji kołobrzeskiego browaru. Dziś można tam wypić wielosmakowe piwa, którymi delektują się zarówno kołobrzeżanie, jak i turyści z całego świata. Co więcej, część restauracyjna oferuje tradycyjne potrawy Pomorza.

Źródełko solankowe w Kołobrzegu

Pierwotnie, Kołobrzeg był miastem, w którym wydobywano sól, dlatego znany jest również ze źródeł solankowych, które obecne są w tym mieście od 1830 roku. Dziś źródło solankowe można spotkać na ulicy Solnej nieopodal rzeki Parsęty. Solanka płynąca ze źródła w tamtym miejscu posiada stężenie na poziomie sześciu procent i płynie nieustannie. Ciekawostką może być fakt, że wiele osób używa tego roztworu do kiszenia ogórków.

Kołobrzeg atrakcje dla dzieci

Powyższe punkty podróży mogą nie zadowolić najmłodszych spragnionych zabawy. Jakie atrakcje dla dzieci Kołobrzeg oferuje? Można się zdziwić jak wiele miejsc, przeznaczonych jest tylko dla najmłodszych podróżników i miłośników aktywnego spędzania czasu. Niestety, niespodziewana zmiana pogody może spotkać każdego niezależnie od miasta, w którym się znajduje – nawet jeśli jest to Kołobrzeg. Atrakcje dla dzieci w deszcz są wyjątkowo potrzebne, aby każdy mógł wrócić z wakacji w pełni zadowolony.

Zobacz także: Woliński Park Narodowy – miejsce dla miłośników przyrody

Wiele nadmorskich miejscowości znanych jest z atrakcji pod dachem m.in właśnie Kołobrzeg. Oceanarium oferuje dzieciom wiele ciekawych okazów ryb, nawet niewielkie rekiny czarnopłetwe czy rafowe. Ceny wejściówek zaczynają się od 20 złotych, a kończą na 25. Dzieci do 2 roku życia wchodzą za darmo.

Ciekawą atrakcją reklamowaną jako jedyną w Europie jest również Muzeum 6D – Maszoperia. Dzieci, którym muzea kojarzą się z nudą i cichym zwiedzaniem eksponatów mogą poznać nowe oblicze takiego miejsca. Najmłodsi zostają zabrani w podróż do 1913 roku, gdzie lektor mówiący w czterech językach opowiada o maszoperii. Dzieci mają możliwość dotykania eksponatów i zachwycania się malunkami w technologii 3D.

Niecałe 15 kilometrów od miasta znajduje się centrum rozrywki dla całej rodziny – Pomerania. Kompleks otwarty jest przez cały rok, a dojechać tam można w 15 minut z Kołobrzegu. Atrakcje poza sezonem obejmują 3000 m2 wypełnione zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi, trampolinami i basenami pełnymi kolorowych kuleczek. W sezonie otwarty jest wodny świat oraz zjazd tubingowy czy karuzele na świeżym powietrzu. Dzieci będą się tam bawić godzinami, a rodzice odpoczną na leżakach nad basenem lub w strefie gastronomicznej.

Kołobrzeg oferuje wiele atrakcji, które nie pozwolą się nudzić nawet podczas pochmurnego dnia. W drodze na kultowe molo przejdź się bindażem grabowym, a wieczorem usiądź w wieży ciśnień z kuflem tradycyjnego piwa. Pomorskie Smart City zaprasza do zagłębiania jego historii i korzystania z lokalnych dóbr!

Jak zaplanować swoją podróż?!

Zarezerwuj nocleg
Skorzystaj z Booking.com, gdzie znajdziesz hotele (w każdym przedziale cenowym), pensjonaty i apartamenty na całym świecie.

Ubezpiecz się
Ubezpieczenie podróżne pomoże Ci w wypadku choroby, urazu, kradzieży i anulowania lotu lub noclegu. To kompleksowa ochrona na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Tutaj znajdziesz kalkulator ubezpieczeń, gdzie porównasz różne oferty.

Bilety lotnicze
Znajdź tani lot, korzystając ze Skyscanner. To bardzo przydatna wyszukiwarka, ponieważ przeszukuje strony internetowe wielu linii lotniczych na całym świecie, więc zawsze znajdziesz najlepszą ofertę.

Bilety autokarowe
Jeżeli planujesz podróżować po Europie autokarem, to koniecznie skorzystaj z oferty FlixBusa. Ich autobusy dojeżdżają do 2 500 destynacji, w 37 krajach.

Zwiedzanie
W serwisie GetYourGuide zarezerwujesz wycieczki, przewodników, bilety do teatru czy muzeum na całym świecie! Karty miejskie, uprawniające do wielu zniżek, znajdziesz na GoCity.com.

Polub naszą stronę na Facebooku, na której znajdziesz aktualności, porady i inspiracje, które pomogą Ci zaplanować następną podróż.

This will close in 0 seconds