Przejdź do treści

Kolizja statków na Motławie w Gdańsku. Są poszkodowani

14 lipca 2021 roku doszło do kolizji na gdańskiej Motławie, tuż przy Polskim Haku. Turystyczna „Czarna Perła” zderzyła się z pogłębiarką. Poszkodowani trafili do szpitala.

Jak doszło do zdarzenia?

„Czarna Perła” to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Gdańsku. To turystyczny okręt wzorowany na piracki galeon, którym można udać się w rejs po Motławie.

Wypadek miał miejsce na wysokości ulic Wiosny Ludów i Siennej Grobli około godziny 15:30. Piracki okręt turystyczny zderzył się z pogłębiarką lewą burtą, ponieważ, jak wykazało późniejsze badanie alkomatem, dwóch z czterech członków załogi było pod wpływem alkoholu.

Sternik „Czarnej Perły” wykazywał 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a mechanik nieco mniej – 0,38 promila. Pozostali członkowie załogi byli trzeźwi.

Skutki kolizji na Motławie

W wyniku zdarzenia w Gdańsku poszkodowanych zostało siedem osób. Wszystkie były pasażerami turystycznego statku „Czarna Perła”. Wśród rannych znajduje się jedno dziecko.

Nadkomisarz Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku poinformowała, że dwie osoby zostały opatrzone na miejscu, gdy tylko dotarły tam odpowiednie służby. Pięciu turystów trafiło natomiast do szpitala w celu wykonania dalszych badań. Ich obrażenia nie są jednak poważne.