Katedra Notre Dame widziana w goglach VR

Katedra Notre Dame widziana w goglach VR

15 kwietnia 2019 r. ogromny pożar, który wybuchł pod dachem katedry Notre-Dame w Paryżu, spowodował ogromne zniszczenia zabytkowej konstrukcji. Z dachu i górnych ścian prawie nic nie zostało, a iglica całkowicie się zawaliła.

Dzięki Orange i Emissive we współpracy z burmistrzem Paryża i Kościołem, przywrócono niezwykłemu gmachowi jego dawną świetność dzięki wykorzystaniu wciągającej technologii.

Katedra Notre Dame – wirtualny spacer

45-minutowa interaktywna wycieczka zabierze Cię w przeszłość o 850 lat, aby odkryć niesamowitą architekturę w najlepszym okresie.

W tym interaktywnym doświadczeniu VR widzowie używają gogli HTC Vive Focus 3 VR, aby odkryć historycznie dokładne odtworzenie Notre-Dame, pieczołowicie wykonanej z wykorzystaniem skanów wnętrz w wysokiej rozdzielczości i starszych obrazów jako odniesienia. Wciągająca wizualnie symulacja pozwala spacerować korytarzami zabytkowej konstrukcji, eksplorować dach, słuchać opowieści oryginalnych budowniczych, oglądać, jak glazurnicy instalują misterny witraż i odkrywać wiele sekretów katedry.

W oficjalnym komunikacie prasowym Fabien Barati, dyrektor generalny Emissive, powiedział:

Cieszymy się, że możemy pokazać szerokiej publiczności ogromny potencjał wciągających wypraw. Nasze zespoły z dumą wnoszą swój wkład w odbudowę, konserwację i ulepszanie tego wyjątkowego pomnika, tak bogatego w symbole, jakim jest Notre-Dame de Paris.

W tym samym komunikacie prasowym, Cher Wang, współzałożycielka i przewodnicząca HTC Corp dodała:

Pozwalając ludziom doświadczyć w fantastycznych szczegółach budzącego podziw piękna i historii katedry Notre-Dame, jest znakomitym przykładem tego, jak rzeczywistość wirtualna może zapewnić, że historia żyje dalej. Nasz kompaktowy, wszystko w jednym zestawie słuchawkowym VIVE Focus 3 pozwala ludziom chłonąć atmosferę i podziwiać cudowną architekturę i cenne relikty, jakby tam byli.

Wizualizacja Notre-Dame zostanie otwarta dla publiczności w Paryżu od 15 stycznia 2022 r. w Espace Grande Arche w la Défense, a bilety mają kosztować 20,99 Euro i można je kupić tutaj.