Przejdź do treści

Katastrofa samolotu w Rosji. Nie żyją cztery osoby

W niedzielę podczas lądowania zapalił się i rozbił rosyjski samolot pasażerski L-410. Do katastrofy doszło w tajdze w obwodzie irkuckim. Jak poinformował agencję TASS przedstawiciel sztabu operacyjnego – na pokładzie było 16 osób. Niestety zginęły 4 z nich. Poznaj szczegóły zdarzenia!

Rosyjski samolot leciał z Irkucka do Kazaczinskoje, jednak musiał awaryjnie wylądować w tajdze w obwodzie irkuckim. Niestety lądowanie nie przebiegło zgodnie z planem, ponieważ L-410 rozbił się zaraz po zetknięciu z ziemią, a następnie zapalił.

Katastrofa lotnicza w Rosji

W samolocie linii lotniczych Aeroserwis znajdowało się 14 pasażerów oraz dwóch członków załogi. Jak podaje przedstawiciel sztabu operacyjnego w katastrofie zginęli trzej pasażerowie i jeden pilot.

Pozostałe 12 osób poniosło poważne kontuzje, jednak dzięki szybkiej akcji ratunkowej zostali od razu przetransportowani do szpitala, gdzie została im udzielona fachowa pomoc. Wielu osobom udało się wyjść z samolotu o własnych siłach. Kilka pasażerów zostało uwięzionych. Na szczęście z pomocą służb ratunkowych udało się je uratować.

Co było przyczyną katastrofy?

Piloci nadali komunikat SOS jeszcze w trakcie lotu, dzięki czemu na miejscu katastrofy czekały służby ratunkowe oraz śmigłowiec Ministerstwa do Spraw Nadzwyczajnych. Z informacji podawanych przez agencję TASS – samolot zapalił się będąc jeszcze w powietrzu w trakcie lądowania, a następnie spadł do tajgi.

Służby wciąż badają przyczyny katastrofy, jednak wstępnie mówi się o błędzie załogi podczas awaryjnego lądowania w warunkach mgły lub awarii silnika.

Dyrektor generalny Aeroserwisu – Andriej Bogdanow poinformował, że samolot lecący z Irkucka do Kazaczinskoje przeszedł rutynową kontrolę techniczną przed wylotem.