Jak będą wyglądały podróże w 2021 roku? Bezpieczeństwo to priorytet

Rok 2020 powoli przechodzi do historii, jednak z pewnością zostanie zapamiętany na bardzo długo. Pandemia koronawirusa bardzo poważnie odbiła się na świecie podróży i turystyki. Prognozy na temat podróży w 2021 roku są bardzo różne i niestety nie wszystkie pozytywne.

Zapewne większość osób pragnie puścić rok 2020 w niepamięć. Wydarzyło się wiele. Był to rok zaskakujący i bardzo trudny, kiedy utknęliśmy w domach praktycznie bez możliwości wyjścia. Jeżeli chodzi o podróże, z pewnością nie był to udany urlopowo czas. Niepewność i brak możliwości swobodnego przemieszczania się doprowadziły do odwołań lotów, bankructw biur podróży i zamknięcia hoteli.

Podróże w 2021 roku

W wielu krajach rozpoczęto już program szczepień przeciwko COVID-19. Daje to ogromną nadzieję, że w drugiej połowie roku 2021 uda się stłumić pandemię w zarodku.

Niestety szczęśliwe zakończenie może się trochę wydłużyć, ze względu na odkrycie nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Na dzień dzisiejszy nie ma wystarczającej ilości testów, aby sprawdzić, czy przeciwciała w nowej szczepionce, są w stanie zwalczyć najnowszy 22-zmianowy szczep. Wiele krajów zablokowało możliwość lądowań samolotów z Wielkiej Brytanii, aby nieco stłumić nową odmianę. Niestety nowego koronawirusa wykryto również w kilku innych krajach.

Może okazać się, że szczepionka, na którą tyle czekaliśmy nie powstrzyma epidemii, co będzie wiązało się z tym, że 2021 wcale nie będzie lepszy.

Warto jednak myśleć pozytywnie, zakładając, że nowy rok będzie inny niż poprzedni…