Przejdź do treści

Izrael świętuje zwycięstwo z wirusem COVID-19

Władze Izraela poinformowały, że ekspresowe tempo szczepień przyniosło ogromne rezultaty. Ponad połowa dorosłych obywateli przyjęła już dwie dawki szczepionki przeciwko wirusowi COVID-19. Izrael świętuje, a inne państwa wciąż pozostają zamknięte.

Izrael cieszy się nową normalnością, ponieważ ogłoszono, że ponad połowa obywateli powyżej 18 roku została już zaszczepiona dwiema dawkami szczepionki przeciwko koronawirusowi. Rząd powoli znosi obostrzenia, co można łatwo zauważyć na ulicach – w szczególności stolicy. Życie mieszkańców powoli wraca do normy. Wyszli na ulicę, aby świętować i tańczyć prawdopodobne zakończenie pandemii w ich kraju.

Ekspresowe szczepienia przyniosły rezutaty

Intensywne szczepienia są prowadzone w Izraelu od stycznia 2021 roku. Państwo pozostaje liderem na skalę światową, jeżeli chodzi o liczbę zaszczepionych obywateli w tak krótkim czasie.

Na ten moment nie ma jeszcze żadnych informacji p tym, czy Izrael otworzy swoje granice. Na konkretną datę zapewne przyjdzie nam trochę poczekać, ponieważ trwają liczne rozmowy na ten temat. Rządzący zastanawiają się nad procedurami przekraczania granicy, czy wpuszczać tylko zaszczepionych, czy może tych zaszczepionych konkretną szczepionką…

Wypłynęły pierwsze nieoficjalne informacje, że jako pierwsze mają być wpuszczane grupy zorganizowane. Na ten moment jednak nic nie zostało potwierdzone i Izrael wciąż zostaje zamknięty na cudzoziemców.