Hotele pozostają zamknięte do 3 maja

Podczas konferencji prasowej, rząd ogłosił dalsze plany związane z obostrzeniami epidemicznymi na czas majówki. Niestety restrykcje zostały przedłużone do 3 maja. Hotele i wiele innych obiektów noclegowych nie mogą pogodzić się z decyzją rządzących…

Restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych w całej Polsce zostały przedłużone o dwa tygodnie. Ma to powstrzymać Polaków przed masowymi wyjazdami na majówkę, które zdaniem rządu nie są konieczne i mogą mieć duży wpływ na rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 w naszym kraju.

Hotele zamknięte na majówkę

Już od kilku dni krążyły plotki, że na czas majówki zostaną przedłużone obostrzenia, jednak hotelarze mieli głęboką nadzieję, że może rząd zadecyduje inaczej. W trakcie konferencji minister zdrowia podkreślił, że wszystkie hotele i ośrodki noclegowe pozostaną zamknięte do 3 maja bez wyjątków. Informacja została oficjalnie potwierdzona, a właścicielom hoteli i noclegowni bardzo trudno pogodzić się z decyzją, która może mieć drastyczny wpływ na cały ich biznes. Jedynym wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.

Wszelkie decyzje w sprawie przedłużania, czy skracania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa są w dużej mierze podejmowane na podstawie liczby nowych zakażeń i obłożeniu łóżek szpitalnych oraz respiratorów.