Przejdź do treści

Horendalne kwoty kar za wyjazd z kraju bez powodu?

Każdy, kto spróbuje wyjechać z Anglii bez uzasadnionego powodu będzie zmuszony zapłacić grzywnę w wysokości 5 tysięcy funtów. Takie przepisy mają wejść w życie w przyszłym tygodniu w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Propozycja grzywny jest zawarta w przepisach, na które głosowanie odbędzie się w przyszły czwartek.

Wakacje za granicą to obecnie największe marzenie większości osób na świecie. Na ten moment są one jednak niedozwolone. Angielski parlament, aby zatrzymać obywateli w domach, rozważa wprowadzenie grzywny dla osób podróżujących za granicę bez poważnego powodu.

Według prognoz, najszybszym terminem, w którym Anglicy będą mogli bezpiecznie i przede wszystkim legalnie wyjechać na zagraniczny urlop jest 17 maja. Powolne szczepienia i coraz szybsze rozprzestrzenianie się wirusa może jednak tę datę znacząco opóźnić.

Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii?

Nowe restrykcje w Anglii wejdą w życie od poniedziałku, o ile decyzja ta zostanie przegłosowana na czwartkowym głosowaniu posłów. Przepisy sugerują, że każdy, kto opuści granicę Wielkiej Brytanii bez uzasadnionego powodu np. w celu pracy, nauki, leczenia itp. Może zostać ukarany 5 tys. funtów grzywny.

Osoby wyjeżdżające z kraju będą musiały wypełnić formularz deklaracji wyjazdu, w którym będzie konieczne podanie dokładnego powodu wyjazdu.

Władze Wielkiej Brytanii podkreślają, że tego typu działają mają na celu wyłącznie zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa i jego nowych wariantów. Czy nowe przepisy wejdą w życie, dowiemy się w poniedziałek.