Przejdź do treści

Grecja znosi kwarantannę dla mieszkańców Europy i nie tylko! Co z wakacjami 2021?

Władze Grecji zadecydowały o zniesieniu obowiązkowej kwarantanny dla osób zamieszkujących na stałe w Unii Europejskiej, strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Serbii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zniesienie kwarantanny dotyczy lotów z udziałem podróżnych, którzy przyjęli obie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi lub osób z negatywnym wynikiem testu na jego obecność. Jego ważność to minimum 72 godziny przed wylotem. Nowe zasady obowiązują od 19 kwietnia i dotyczą również Polaków.

Grecja znosi kwarantannę

Jak podaje agencja AFP, komunikat o zniesieniu kwarantanny dla podróżnych pojawił się w samym szczycie epidemii w Grecji, gdzie dziennie przybywa około 1500 zakażonych i kilkadziesiąt zgonów. Mieszkańcy Grecji wciąż są poddani ścisłej kwarantannie, a podróże między regionami są dozwolone wyłącznie z niezbędnych przyczyn.

Otwarcie sezonu w Grecji

Grecja przygotowuje się do ponownego otwarcia turystyki w kraju, które ma nastąpić w połowie maja. Wakacje w Grecji będą możliwe wyłącznie dla osób, które posiadają zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki lub negatywny wynik testu PCR. Swobodne podróże mogą zacząć się już w tym tygodniu, jednak warto mieć na uwadze, że na miejscu wciąż obowiązują pandemiczne restrykcje.