Emirates świętuje loty do Miami

Linie lotnicze Emirates świętują swój inauguracyjny lot do Miami. Stały się pierwszą linią pasażerską oferującą loty z Dubaju właśnie do Miami. Emirates będą latać tą trasą 4 razy w tygodniu. Poznaj szczegóły!

Pierwszy lot do Miami

Dzisiaj o godzinie 11 czasu lokalnego na międzynarodowym lotnisku w Miami wylądował pierwszy samolot linii Emirates. Wydarzenie to przyciągnęło publiczność złożoną z pasażerów, fanów lotnictwa i gości. Lot EK213 powitano salutem z armatki wodnej na międzynarodowym lotnisku w Miami.

Na pierwszy lot wybrano popularny Boeing 777 Gamechanger. Goście mogli zwiedzić jego wnętrze, w tym eleganckie apartamenty pierwszej klasy. Każdy taki apartament posiada drzwi przesuwne, urodzajne wzornictwo oraz około 40 stóp kwadratowych przestrzeni osobistej. Cały design Boeinga 777 Gamechanger inspirowany jest S klasą Mercedes-Benz.

Nowa siatka lotów Emirates

Linie lotnicze Emirates będą obsługiwać trzyklasowe Boeingi 777-300ER, oferując tym samym 8 prywatnych apartamentów (w pierwszej klasie), 42 płaskie fotele (w klasie biznesowej) oraz 304 wygodne fotele w klasie ekonomicznej.

Nowa usługa do Miami otwiera siatkę Emirates w USA do 12 miejsc docelowych (Boston, Chicago, Nowy Jork JFK i Newark, Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngton i Orlando) na ponad 70 lotów tygodniowo.

– Cieszymy się, że możemy powitać nowe loty Emirates do Miami, dzięki temu rozszerzamy możliwości podróżowania służbowego i rekreacyjnego dla mieszkańców i gości Miami-Dade, łącząc ich z nowymi kulturami i rozwijającymi się gospodarkami – mówi w wywiadzie Daniella Levine Cava, burmistrz Miami-Dade.