Dookoła świata w 80 dni!

Brytyjskie biuro podróży Responsible Travel ma propozycję dla fanów powieści Juliusza Verne’a i odpowiedzialnej turystyki! Organizuje specjalną wyprawę, w ramach której uczestnicy okrążą cały świat, podróżując pociągami i statkami towarowymi.

Podróż dookoła świata bez wsiadania na pokład samolotu?

Dokładnie tak! Organizatorzy w ten sposób robią ukłon w stronę legendarnego Phileasa i postanawiają zabrać uczestników na przeprawę przez oceany nie samolotem, a współczesnymi statkami towarowymi.

Jak wygląda trasa podróży?

Otóż jak czytamy na stronie organizatora, podróż dookoła świata w 80 dni będzie składać się z trzech części. Uczestnicy wyprawy wyruszą z Londynu do Lwowa, następnie do Moskwy, a stamtąd przez stepy do Kazachstanu. Następnie udadzą się do Uzbekistanu i Chin. Przepłyną Ocean Spokojny w 16 dni i wysiądą na zachodnim wybrzeżu USA. Stamtąd wyruszą do Kanady i Nowej Szkocji, w której wsiądą na statek towarowy (lub opcjonalnie Queen Mary 2) i po 8 dniach dotrą do Liverpoolu. Dokładną trasę i jej szczegółowy opis można znaleźć na stronie organizatora – Responsible Travel.

Ile kosztuje podróż dookoła świata w 80 dni?

Koszt wyprawy dookoła świata nie jest mały – ceny zaczynają się od 17 950 GBP od osoby (przy wyjeździe grupowym), czyli ok. 95 tysięcy złotych. W cenę wliczone są wszystkie podróże pociągami i statkami, transfery, noclegi oraz bilety wstępu do atrakcji turystycznych – częściowo cena pokrywa także posiłki. Ceny dla samotnego podróżnika zaczynają się od 26 500 GBP tj. ok. 140 tysięcy złotych.

Zważywszy na obecne ograniczenia, podróż dookoła świata odbędzie się najwcześniej w 2023 roku.