Przejdź do treści

Darmowy test dla osób wyjeżdżających z Dominikany

Władze Dominikany wychodzą turystom naprzeciw proponując od 26 stycznia bezpłatne testy antygenowe. Nowe zasady dotyczą osób przebywających na terenie Dominikany, a testy mogą wykonać tuz przed powrotem do swojego kraju.

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, wiele krajów, w tym Polska, ogłosiły nowe obostrzenia wobec obywateli przyjeżdżających z zagranicy. Najnowsze zasady wymagają okazania negatywnego testu na COVID-19, wykonanego przed przylotem do ojczyzny.

Dominikana wychodzi naprzeciw tym wymogom licząc, że tym krokiem zmotywują większą liczbę turystów do odwiedzenia Dominikany, a przez to poprawi się sytuacja lokalnej turystyki.

Na potrzeby całej tej akcji, przygotowano i zabezpieczono około 400 tysięcy testów. Mają być one wykonywane w hotelach przez wykwalifikowany personel medyczny, certyfikowany przez Ministerstwo Zdrowia Dominikany. Na ten moment laboratoria są w stanie zweryfikować jedynie 11 tysięcy testów dziennie, jednak wydajność ma się zwiększyć na przestrzeni kilku tygodni. Bezpłatne testy będą wykonywane od 31 marca 2021.