Czy 8 maja zostaną otwarte hotele?

Na środowej konferencji dotyczącej luzowania obostrzeń w Polsce, premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 8 maja zostaną otwarte hotele. Będą mogły zostać otwarte dla gości z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego oraz z zachowaniem 50% obłożenia. Rząd podkreślił jednak, że niezmiennie pozostaną w nich zamknięte restauracje i strefy welness&spa. Luzowanie obostrzeń jest związane ze spadkiem liczby zakażeń. Poznaj szczegóły.

Hotelarze w końcu doczekali się możliwości otwarcia swoich ośrodków! Mogą je otworzyć, jednak z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Będą mogły być obłożone maksymalnie w 50%, oczywiście z niezmiennie zamkniętą strefą gastronomiczną, welness i spa.

Luzowanie obostrzeń w Polsce

Statystyki zakażeń koronawirusem w Polsce dają bardzo pozytywne nadzieje na powrót do normalności. Rząd ogłosił, że zacznie od odmrożenia branż, które najbardziej ucierpiały przez pandemię. Postanowił otwierać różne grupy branżowe w odstępach dwutygodniowych.

Hotele zostaną otwarte 8 maja i nie ma już do tego żadnych wątpliwości. To dobra informacja dla hotelarzy, ponieważ rok 2021 będzie kluczowy dla turystyki. Polacy już zaczęli robić rezerwacje.

Sytuacja branży hotelarskiej jest bardzo ciężka. Miejmy nadzieję, że ograniczenie obostrzeń poprawi realia polskich hoteli.