Cypr Północny zmienia obostrzenia dla turystów z zagranicy – koniec z kwarantanną!

Cypr Północny zmienia restrykcje dla przyjezdnych z zagranicy. Od 7 czerwca zostaną złagodzone restrykcje związane z kwarantanną. Jest jeden haczyk. Elektroniczna bransoletka, która śledzi każdy ruch. Konieczna będzie również deklaracja, że nie opuści się hotelu.

Cypr Północny zdecydował się na złagodzenie restrykcji dla turystów z zagranicy. Od 7 czerwca turyści nie będą podlegac obowiązkowi kwarantanny o ile wyrazi się zgodę na noszenie elektronicznej bransoletki, która będzie śledzić każdy ruch. Jeśli przyjezdni nie będą opuszczać terenu hotelu oraz założą elektroniczną bransoletkę, to nie będą musieli przechodzić kwarantanny ani okazywać świadectwa szczepienia na COVID-19 w przypadku 5-dniowego pobytu.

Kontrola zamiast kwarantanny

Władze Cypru Północnego postawiły stanowcze warunki. Przywilej braku kwarantanny na wyspie, dotyczyć będzie podróżnych, którzy zgodzą się na 5-dniowe wczasy bez opuszczania terenu wybranego hotelu. Zobowiązani są także do założenia i ciągłego noszenia bransoletek monitorujących przemieszczanie się. Takie zasady pozwolą władzom pilnować przestrzegania wyznaczonych zasad.

Nowe zasady dla turystów będą dotyczyć 10 czarterów tygodniowo, a 5-dniowy wypoczynek na zasadach z bransoletkami będzie realizowany wyłącznie w wybranych hotelach.

Podróżni, którzy nie wyrażą zgody na bransoletki monitorujące, którzy przed przylotem wykonają test na COVID-19 i okażą negatywny wynik, po wylądowaniu na lotnisku Ercan będą musieli wykonać badanie ponownie. Tylko negatywne wyniki testu zwolnią przyjezdnych z kwarantanny.