Co warto zobaczyć w Düsseldorfie?

Düsseldorf jest stolicą Nadrenii Północnej-Westfalii oraz międzynarodowym centrum przemysłowo-biznesowym Niemiec. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi stał się jedną z najważniejszych pod względem gospodarczym metropolii w regionie. Miasto kryje w sobie wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które warto zobaczyć. Tanie loty do Niemiec (https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Niemcy-DE/), w tym bezpośrednie do Düsseldorfu, odbywają się z takich miast jak: Rzeszów, Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Katowice i Szczecin. 

Artykuł partnera

Stare Miasto w Düsseldorfie

Zwiedzanie Düsseldorfu warto zacząć od Starego Miasta. Chociaż jest nieduże, na jego terenie można znaleźć wiele ciekawych zabytków, takich jak m.in. plac zamkowy Burgplatz i wieża Schlossturm. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest jednak kościół św. Lamberta, wybudowany w gotyckim stylu. Wewnątrz świątyni znajdują się przepiękne posągi Matki Boskiej oraz pochodzące jeszcze z renesansu nagrobki Wilhelma Bogatego i księcia Jülich. Starówka to również miejsce, gdzie mieści się bardzo dużo różnego rodzaju restauracji, knajp, barów oraz pubów. 

Aleja Królewska

Stolica Nadrenii Północnej-Westfalii to miasto, któremu wbrew pozorom nie brakuje zieleni. Königsallee, czyli Aleja Królewska, jest uznawana za najpiękniejszy bulwar w całej Europie. Na jej terenie można podziwiać około 200 starych drzew, które rosną w centralnej części alei i tworzą doskonałe miejsce do spokojnego wypoczynku oraz przyjemnych spacerów w otoczeniu natury. Dodatkowo przy Königsallee znajdują się liczne perfumerie, sklepy z biżuterią i antykami oraz butiki, w których można zrobić zakupy. 

Wieża widokowa Rhine Tower

Rhine Tower, czyli Rheinturm, to futurystyczna wieża telewizyjna i jednocześnie punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Obiekt ma ponad 240 metrów i jest najwyższą budowlą w całym Düsseldorfie. Na szczycie wieży znajduje się restauracja, w której można zjeść posiłek, podziwiając przy okazji widok na miasto. 

Pałac Benrath

Odwiedzając Düsseldorf, warto zobaczyć również Pałac Benrath położony w dzielnicy o tej samej nazwie. Obiekt pełni obecnie funkcję Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Europejskiej Sztuki Ogrodowej. Tuż przy pałacu znajduje się świetne miejsce na spacer – to duży ogród z wyjątkowym, 470-metrowym Stawem Lustrzanym. Na terenie miasta znajduje się znacznie więcej zielonych miejsc. Na szczególną uwagę zasługują takie obiekty jak: Lantz’scher Park, Hofgarten oraz Südpark. Zwiedzając miasto, warto także odwiedzić Muzeum Löbbeckego, które jest jednocześnie muzeum przyrodniczym i ogrodem zoologicznym. Można tam podziwiać setki tysięcy różnych gatunków zwierząt, w tym również morskich stworzeń.