Caravans Salon 2018 – nasze wrażenia

Caravans Salon jest z pewnością przez wielu kojarzona jako element największych targów motoryzacyjnych w Polsce, Poznań Motor Show. Dla nas, oczywiście hale branży karawaningowej były zawsze głównym i priorytetowym celem odwiedzenia PMS, także tym bardziej ucieszyliśmy się na wieść o dodatkowym, wrześniowym terminie targów.

Sam fakt utworzenia dodatkowego terminu wystawy bardzo dobrze świadczy o całej branży i dużym potencjale tej formy turystyki. Wypoczynek na łonie natury jest coraz bardziej doceniany, wręcz możemy zaobserwować postępujący od kilku sezonów trend, coraz aktywniejszego podróżowania. Na targach w miejsce przyczep kempingowych coraz częściej pojawiają się kampery, a ostatnio także namioty i boxy dachowe.


Co można było zobaczyć na Caravans Salon?

Zacznijmy jednak od esencji karawaningu, czyli przyczep. Tutaj, już tradycyjnie, najlepiej zaprezentowały się Centrum Campingowe Smolicz z marką Hobby oraz Centrum Campingowe Kutno z markami Tabbert oraz Dethleffs. Na nas szczególne wrażenie zrobił dwuosiowy Dethleffs Exclusiv Professional 780 KQR z 2200 kg DMC i ponad 8 metrów długości wnętrza! Pamiętacie nasz wpis o luksusie na campingu? Ten model wpasował by się w niego idealnie! Na dużą pochwałę zasługuje tu fakt złamania pewnej konwencji w projektowaniu wnętrza. Część producentów utożsamia klasę przyczepy z połyskującymi materiałami, dość intensywnie podświetlanymi. Tutaj jest elegancko i przytulnie.

Bardzo silną reprezentację mieli w Poznaniu producenci kamperów. Nie mogło tu zabraknąć Grupy Elcamp z Adrią, Westfalią, Hymerem oraz oczywiście ich własną marką, Globe-Traveller. Obecne były także marki Rapido, Adria, Buerstner, Benimar, Dethleffs i Roller Team. Każdy mógł tutaj znaleźć coś dla siebie, można było się przymierzyć do różnych wnętrz i porównać cechy każdego z nich. Niestety my nadal nie rozstrzygnęliśmy czy jesteśmy bardziej zwolennikami kampervanów czy półintegrali 😉

Dość sporym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z namiotami dachowymi. Jest to póki co ciekawostka, ale budząca coraz większe zainteresowanie. Na szczególną uwagę zasługuje tu fakt, że oprócz wersji przygotowanych pod solidniejsze pojazdy, oparte na ramie, można znaleźć także egzemplarze dedykowane pod zwykłe, cywilne auta osobowe. Doceniamy praktyczność tego rozwiązania, możemy spać na praktycznie dowolnym podłożu, a rozłożenie trwa zaledwie kilka minut. Czy się przyjmie? Zobaczymy…


VIII Ogólnopolski Zlot Caravaningowy

Wśród zwiedzających można było spotkać sporo osób, które spędziły weekend na targach w dosłownym znaczeniu. Tradycyjnie, wraz z Caravans Salon odbył się ogólnopolski zlot caravaningowy. Mimo ostatniego ciepłego weekendu, frekwencja naprawdę dopisała i tylko kilka parceli pozostało bez swoich właścicieli.

Była to pierwsza wrześniowa edycja tych targów i na pewno trochę mniej obfita w wystawców niż część karawaningowa wystawy Poznań Motor Show. Całość można było obejść bez większego pośpiechu w dwie godziny, nie uważamy jednak tego czasu za zmarnowany, wręcz przeciwnie! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda się spotkać dwukrotnie, zarówno w kwietniu, jak i we wrześniu!

Galeria zdjęć

Caravans Salon 2018 – nasze wrażenia
5 (100%) 1 vote[s]

Read Previous

Saloniki – serce Macedonii

Read Next

Biwak Lednica – azyl pośrodku Wielkopolski

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *