Camping Lake Shkodra Resort

Musimy przyznać, że albańskie kempingi dość mocno nas zaskoczyły. Mimo, że nie mieliśmy żadnych specjalnych oczekiwań, ani uprzedzeń, to po odwiedzeniu kilku z nich, musieliśmy przenieść nasze wyobrażenia na zupełnie inny poziom. Prym tu wiedzie Lake Shkodra Resort, który jest klasyfikowany do TOP10 kempingów w Europie oraz jako najlepsze miejsce tego typu w Albanii. My się pod tym podpisujemy, był to zdecydowanie najlepszy kemping na naszej bałkańskiej trasie, a co ciekawe, najtańszy! Nie obędzie się jednak bez kilku małych “ale” i myślę, że gdyby przełożyć opinie z Google na skalę szkolną, “5 -” będzie w pełni zasłużone.

Camping Lake Shkodra Resort
Camping Lake Shkodra Resort

Nasz pobyt, wliczając wszystkie opłaty (2 os., auto, przyczepa i 230V) wyniósł w kwietniu 14 € za dobę. Było to kwotą o 1 € niższą od naszej dotychczasowej greckiej i albańskiej średniej. Koszt ten moglibyśmy jeszcze obniżyć, gdyż dzięki tzw. “Long Stay Offers” przy dłuższym wypoczynku otrzymujemy gratisowe doby pobytu. Biorąc pod uwagę warunki i infrastrukturę jest to, bez wątpienia, świetna oferta.

Położenie:

Jest to jednocześnie plus i minus tego miejsca. Kemping jest położony nad brzegiem malowniczego jeziora szkoderskiego, 10 kilometrów na północ od Szkodry. Lokalizacja jest świetna, pod warunkiem, że jesteśmy nastawieni głównie na wypoczynek na kempingu. Niestety do większych zakupów, zwiedzania Szkodry, czy nawet gdy nas najdzie ochota na zwykły spacer, będziemy musieli zaangażować samochód. W okolicy, oprócz jeziora i wąskiej, szutrowej drogi, nie ma nic!

Warunki i udogodnienia:

Jeśli komuś może nad jeziorem przeszkadzać brak basenu, to uprzedzamy – nie ma basenu! Poza tym jest wszystko co potrzeba do komfortowego wypoczynku: plaża z dużą ilością leżaków i parasoli, restauracja ze smacznym jedzeniem i przystępnymi cenami, mini market, czyste toalety w odpowiedniej ilości i co najważniejsze – masę przestrzeni. Kemping jest na prawdę spory! Może przydała by się większa ilość zacienionych miejsc, chociaż widać że są one sukcesywnie dokładane. Nie ma problemu z podłączeniem do prądu i wody, jest także specjalne miejsce zrzutu szarej wody i toalet chemicznych. Warto też zaznaczyć, że cały teren jest zamknięty, a brama otwierana tylko na prośbę gości. Dzięki temu są oni jedynymi osobami kręcącymi się po kempingu.

Camping Lake Shkodra Resort
Camping Lake Shkodra Resort

Ciekawostką są namioty i domki w stylu “glamping”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza luksusowy kemping. Jest to dość nowe zjawisko, polegające na wypoczynku na łonie natury, przy zachowaniu bardzo komfortowych warunków. Koszt wynajmu domku jak na zdjęciu to, w pełni sezonu, 34 € przy dwóch osobach. Nieźle!

Camping Lake Shkodra Resort
Camping Lake Shkodra Resort

Podsumowanie:

Lake Shkodra Resort to miejsce, w którym na pewno odpoczniecie, szczególnie jeśli preferujecie leniwy wypoczynek. Sytuacja może się odrobinę komplikować, jeśli jesteście bardziej aktywnymi osobami, jednak nawet tutaj kemping wychodzi na przeciw, oferując wycieczki do Szkodry, Kruji czy doliny rzeki Valbony. My z żalem opuszczaliśmy to miejsce i na pewno jeszcze tu wrócimy!

Więcej informacji na: www.lakeshkodraresort.com

Nasza ocena: 9/10

Galeria:

Camping Lake Shkodra Resort
5 (100%) 2 vote[s]

Read Previous

Szkodra – Albania w pigułce?

Read Next

Ceny paliw na Bałkanach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *