Camping GYTHIONBAY

Gythion Bay odwiedziliśmy zaraz po otwarciu, na początku kwietnia. Po pobycie w głębi Peloponezu zaplanowaliśmy kilka dni na plaży, a że Gythio było na naszej trasie, padło właśnie na to miejsce. Wybór nie był zupełnie przypadkowy. Kemping, co było ważnym kryterium, honoruje karty ACSI (przeczytaj więcej), poza tym otrzymaliśmy dobrą rekomendacje od innych osób przebywających tu kilka dni przed nami. Na pierwszy rzut oka ukazała nam się nowoczesna i bogata infrastruktura, która jednak jak się po chwili okazało w tym okresie była jeszcze nieczynna. Trochę nas to zdziwiło w kontekście cen, gdyż bez karty zapłacilibyśmy 27€, co jest ok. 10% zniżką w porównaniu do głównego sezonu. A jak się później okazało nasze 19€ było i tak drugim, najwyższym wynikiem na całej trasie. Taka jest chyba jednak specyfika Githio, gdyż kemping jest otoczony dwoma innymi i nie sądzę, żeby któryś się wyłamywał z takiej polityki cenowej. Ostatecznie po trzech dniach wygoniły nas stamtąd potężne roje komarów, które atakowały nas naprzemiennie całymi dywizjami 🙂

Położenie:

Kemping jest zlokalizowany w południowej części Peloponezu, tuż przy półwyspie Mani. Dojazd jest bardzo dobry, znajduje się też przy głównej drodze, w otoczeniu dwóch innych pól. Niestety ma też swoje wady lokalizacyjne, gdyż położony jest ok. 3,5 km od centrum Githio, a jedyna sensowna droga piesza jest przez plażę. W sezonie w miasteczku jest z kolei bardzo trudno o miejsca parkingowe, wiec gdy opatrzy nam się widok basenu i plaży, pobyt może się zacząć robić trochę nużący.

Warunki i udogodnienia:

Kemping jest bez wątpienia świetnie wyposażony i bardzo nowoczesny. Centrum jego życia jest spory basen otoczony wieloma miejscami wypoczynku, tawerną oraz naprawdę imponującym pokojem relaksu, w którym można się schować w razie niepogody (lub, jak kto woli, przed słońcem ;)). Oprócz tego znajdziemy jeszcze Mini Market, nowoczesne toalety z pralnią i oczywiście bezpośrednie wejście na plażę. Kemping jest podzielony alejkami, które zapewniają odpowiednią ilość miejsc. Nie ma większego problemu z podpięciem się do wody lub prądu.

Podsumowanie:

Jeśli szukasz nowoczesnego kempingu z bezpośrednim dostępem do plaży, a Twoim głównym celem jest byczenie się nad wodą, to możemy szczerze to miejsce polecić. Nasze wrażenia oceniamy na 5/10, ale biorąc pod uwagę bogatą infrastrukturę, żeby być w pełni obiektywnym, dajemy mu mocną ósemkę!

Nasza ocena: 8/10

Galeria:

Film:

Camping GYTHIONBAY
5 (100%) 1 vote[s]

Read Previous

Grecja i Peloponez – co warto zobaczyć?

Read Next

5 aplikacji mobilnych przydatnych w podróży

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *