Camping Eko-Oaza – dolina Tary

Czarnogóra dociera powoli do tego momentu ewolucji turystycznej, gdy wybrzeże przestaje być jedynym słusznym kierunkiem i zaczyna oddawać coraz większe rzesze turystów na poczet interioru, co powoduje z kolei rozwój infrastruktury i miejsc noclegowych. Dodając do tego stosunkowo niski poziom biurokracji i kreatywność lokalnych mieszkańców otrzymujemy multum miejsc noclegowych, które niekoniecznie spełniają wszystkie normy ISO, nadrabiają za to pięknym położeniem i gościnnością właścicieli. I dokładnie tak jest w tym przypadku.

Odwiedzając dolinę Tary początkowo planowaliśmy zatrzymać się gdzieś na dziko, ale z jednej strony wisiało nad nami widmo dość intensywnych burz, z drugiej mieliśmy stertę prania po poprzednim kempingu – okazuje się, że to co w Grecji czy nawet w Albanii jest dość powszechne, czyli pralka na kempingu, tak w Czarnogórze niekoniecznie. Tutaj, nie dość, że to podstawowe kryterium (czyli pralka) zostało spełnione, to zatrzymując się nawet tylko na jedną noc, spotkaliśmy się z bardzo życzliwą obsługą, dostaliśmy suszarki oraz wszelką możliwą pomoc.

Camping Eko-Oaza – lokalizacja

No i widoki! Miejsce leży wzdłuż głównej drogi biegnącej przez dolinę Tary (P4), ale trochę jakby na uboczu i co najważniejsze z bezpośrednim zejściem do rzeki. Także klimat jest niesamowity, szczególnie podczas mglistego poranka 🙂

Nie ma żadnych problemów z dostępnością kempingu, nawet dla trochę większych pojazdów. Miejsce jest położone trochę poniżej drogi, ale z łagodnym i prostym podjazdem.

Małym minusem może być dla niektórych brak infrastruktury w bezpośrednim sąsiedztwie. Cały kemping to tak naprawdę dość obszerny teren położony wokół domu gospodarzy, i mimo że przy głównej drodze, to od najbliższego sąsiedztwa jest przynajmniej kilka kilometrów.

Z drugiej strony w obrębie tych kilku kilometrów znajdziecie miejsca oferujące rafting, 20 kilometrów dzieli nas od zabytkowego mostu i jednej z najdłuższych na świecie tyrolek (ponad 1km długości, prędkość do 120 km/h), a ok. 40 km od Žabljaka, czyli czarnogórskiego odpowiednika naszego Zakopane 🙂

Camping Eko-Oaza – warunki i udogodnienia

Miejsce oferuje warunki dość adekwatne do otoczenia, w którym się znajduje, czyli jest dość skromnie, ale ciężko się też do czegoś przyczepić. Na terenie kempingu znajdziecie dom gospodarzy z wydzieloną częścią “restauracyjną” – można zamawiać na miejscu posiłki, kilka drewnianych domków kempingowych, odrębny budynek z WC i prysznicami oraz drewnianą wiatę do siedzenia na świeżym powietrzu. Przyłącza do prądu powinny pokrywać cały teren.

Camping Eko-Oaza – podsumowanie

Dla nas to było jedno z tych miejsc, z których wyjeżdżaliśmy ze sporym niedosytem. Był on jednak spowodowany tylko i wyłącznie pogodą, która zepchnęła nas, chcąc nie chcąc z powrotem, w stronę wybrzeża. Dolina Tary to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc na całych Bałkanach, a Eko-Oaza nienachalnie wtapia się w to otoczenie zapewniając świetny punkt wypadowy po okolicy.

Więcej informacji na: https://eko-oaza.me

Camping Eko-Oaza – dolina Tary
5 (100%) 10 vote[s]

Read Previous

Podróż jest sztuką

Read Next

10 najpiękniejszych dróg w Europie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *