Camping ATREUS

Kemping Atreus odwiedziliśmy podczas tegorocznej wyprawy na Bałkany. Był to nasz pierwszy kemping po ok. 14 dniach drogi i okazał się na prawdę świetnym wyborem. Z pierwotnego planu odwiedzenia Myken na 2-3 dni zrobił się prawie tydzień, a i tak z chęcią byśmy zostali jeszcze przynajmniej kilka dni dłużej. Gościliśmy tam na początku kwietnia, w związku z czym nie mieliśmy okazji skorzystać z basenu ani tawerny, ale zrekompensowała nam to korzystna cena (15 €) i niosący się przez cały kemping zapach kwitnących drzew cytrusowych.

Camping ATREUS

Położenie:

Kemping jest zlokalizowany w północno-wschodniej części Peloponezu, na samym wjeździe do Myken. Dojazd jest bezproblemowy, nawet dla większych pojazdów. Znajduję się ok. 5 minut pieszo (450 m) od centrum miejscowości i ok. 25 minut (2,5 km) od stanowisk archeologicznych. Jest także świetną bazą wypadową na zwiedzanie takich miejscowości jak: Argos, Epidauros, Nauplion czy Tyryns, co szczerze polecamy!

Warunki i udogodnienia:

Nie znajdziecie tu wyraźnie podzielonych parcel, jednak stanowisk jest sporo i są tu zarówno miejsca słoneczne jak i odpowiednio zacienione. Nie będzie też problemu ze znalezieniem odrobiny prywatności. Prąd (6A) jest dostępny z kilkunastu punktów zbiorczych, woda z kilku zewnętrznych kranów. Do użytku dostępna jest wspólna kuchnia, pralnia oraz świetlica z TV. W sezonie działa tawerna z niewielkim, ale bardzo smacznym menu oraz basen. Kemping działa od początku lat osiemdziesiątych, także szczególnie na budynkach sanitarnych widać już ząb czasu, wszystko jest jednak regularnie odnawiane, a przede wszystkim sprzątane. Na duży plus zasługuje bardzo zadbana i urozmaicona zieleń, która dopełnia pozytywnych wrażeń.

Camping ATREUS

Podsumowanie:

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to prowadzony od wielu lat, rodzinny biznes. Jest to wielki atut tego miejsca, gdyż właściciele wkładają w niego wiele serca i to widać na każdym kroku. Oczywiście, jak niemal wszędzie znajdziemy tu coś, do czego można się doczepić, ale tutaj wszelkie niedociągnięcia schodzą na dalszy plan. Jeśli szukacie spokojnego i pięknie położonego miejsca w samym sercu Peloponezu to kemping Atreus będzie dla Was właściwym miejscem! Przepiękne wrażenia gwarantowane!

Nasza ocena: 8/10

Galeria:

Camping ATREUS

Camping ATREUS

Camping ATREUS

Film:

Camping ATREUS
5 (100%) 2 vote[s]

Read Previous

BAŁKANY 2018 – 00 – Prolog

Read Next

Samochodem do GRECJI

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *