Przejdź do treści
Wakacje 2022 - bon turystyczny przedłużony

Bon turystyczny przełożony na wakacje 2022? Wiceminister zapowiada przedłużenie

Bon turystyczny prawdopodobnie zostanie przedłużony do wakacji 2022. Takie informacje przekazał wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Do tej pory Polacy pobrali około 3 miliony bonów, a wiele z nich wciąż czeka na swoje wykorzystanie.

Bon turystyczny to dopłata 500 złotych do wyjazdów wypoczynkowych z dziećmi. Jest on dostępny od 2020 roku dla rodzin z dziećmi. Liczne restrykcje związane z pandemią koronawirus wielokrotnie uniemożliwiły ich wykorzystanie. Dlatego zgodnie z zapowiedzią wiceministra rozwoju, z niewykorzystanego bonu będzie można również skorzystać w wakacje 2022.

Wakacje 2022 – bon turystyczny przedłużony?

Do tej pory w Polsce pobrano już ponad 3 miliony bonów turystycznych. Duża część z nich czeka jeszcze na wykorzystanie, dlatego Ministerstwo Rozwoju chce dać szanse na wykorzystanie ich do przyszłych wakacji.

  • W departamencie turystyki podejmujemy już działania, które pozwolą zmienić ustawę tak, aby co najmniej o sześć miesięcy przedłużyć bon turystyczny, czyli zapewne przyszłe wakacje będą pod znakiem możliwości jego wykorzystania – mówi wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Istotne jest jednak to, że przedłużenie terminu obowiązywania bonu turystycznego nie oznacza uruchomienia kolejnej transzy dopłat. Do wakacji 2022 będą go mogły wykorzystać osoby, które do tej pory go nie zrealizowały.

Pula pieniędzy do wykorzystania to jeszcze około 2,3 miliarda złotych.