Przejdź do treści

Bezpieczne podróże koleją w święta Bożego Narodzenia

Polskie Linie Kolejowe PKP poinformowały o zwiększeniu bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. W pociągach obowiązują limity osób i obowiązek dezynfekcji.

Czas świąt równa się ze zwiększoną liczbą podróży. Polacy mimo obowiązujących obostrzeń państwowych, wracają na święta do domów. Polskie Linie Kolejowe PKP zmorzyły działania, aby w święta Bożego Narodzenia można było podróżować w sposób bezpieczny.

Bezpiecznie w podróży

W związku z epidemią koronawirusa na dworcach, przystankach i stacjach kolejowych, a także w przejściach podziemnych rozłożono tablice informacyjne i infografiki o zachowaniu dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.

Dla bezpieczeństwa podróżnych oraz personelu linii kolejowych, zostały wprowadzone jeszcze większe limity pasażerów. Zgodnie z obowiązującymi zasadami w pociągu nie może być zajętych więcej, niż 50% miejsc.

Na wszystkich przejściach między przedziałami i w toaletach można znaleźć środki do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki ochronne.

PKP przygotowane na święta

Linie kolejowe PKP poza działaniami związanymi z pandemią i koronawirusem, zadbały o to, aby powrót do domu na święta odbył się bez żadnych przeszkód. Kolejarze na bieżąco monitorują sytuację na torach i pogodę. 175 zespołów z całej Polski czeka w pełnej gotowości na jak najszybsze ewentualne usunięcie awarii.

PKP przygotowało dodatkowe lokomotywy, na wypadek działań, które będą musiały usprawnić linie kolejowe. Dodatkowo zabezpieczono sprzęt, taki jak pługi i odśnieżarki, w razie trudnych warunków zimowych.