Awaryjne lądowanie samolotu spowodowane kłótnią pasażerów

Na pokładzie samolotu linii Southwest Airlines doszło do nietypowej sytuacji. Boeing 737 musiał lądować awaryjnie w Pensacoli z powodu kłótni podróżującej nim pary.

Kobieta uderzała mężczyznę telefonem

Jak wiadomo z relacji innych pasażerów, kobieta znajdująca się na pokładzie samolotu, w wyniku kłótni zaczęła bić partnera telefonem komórkowym. W trakcie sprzeczki telefon wybuchł i zaczął się palić.

Wśród pasażerów zawrzało, a na pokładzie zapanował chaos. Z małego ognia zaczął wylatywać dym, co spowodowało przerażenie i okrzyki informujące o pożarze.

Załoga samolotu zareagowała natychmiast i zabrała kłócącej się parze telefon komórkowy. Został on umieszczony w specjalnej torbie, która miała zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Zmiana kierunku lotu

Po nieprzyjemnym incydencie załoga podjęła decyzję o zmianie kierunku lotu. Samolot, który miał lecieć z Dallas Love Field w Teksasie do Fort Lauderdale na Florydzie, lądował awaryjnie w Pensacoli. Tam para została wyproszona z samolotu.

Boeing 737 doleciał do miejsca docelowego z około półtoragodzinnym opóźnieniem. Powód sporu między pasażerami nie jest znany.

Rzecznik Southwest w oficjalnym oświadczeniu dotyczącym zdarzenia napisał, że docenia cierpliwość i wsparcie pasażerów znajdujących się wtedy na pokładzie.

Ostatnie miesiące to nie najlepszy czas dla linii Southwest Airlines, ponieważ to nie pierwszy tego typu incydent z udziałem pasażerów. Niedawno na pokładzie samolotu doszło też do bójki, w której ucierpiała stewardessa.